חנות

צנון פרנץ' ברקפסט
צנון פרנץ' ברקפסט, 0.5 גרם
16 בפברואר 2016
אבטיח
אבטיח מללי, 20 זרעים
17 במרץ 2016
הצג הכל
%d7%a9%d7%a7%d7%99%d7%aa-50-%d7%92%d7%a8%d7%9d-%d7%a2%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%aa1-jpg

פטריית מיקוריזה, 50 גרם – mycorrhizae

40.00


ניתן לרכוש מיקוריזה בכמויות של 1 ליטר/500 גרם ומעלה.
לרכישה – 052-4471906
תיאור
המיקוריזה (mycorrhizae) הנה שותפות מופלאה (ואופיינית לטבע) בין צמח לפטרייה, אשר בה כל שותף מקבל את החומרים והשירותים להם הוא זקוק בכדי לשרוד ולשגשג. 80% מסוגי הצמחים מקיימים וזקוקים לשותפות זו בכדי לשגשג. היתרונות הרבים של פטריית המיקוריזה להעלאת בריאות הצמחים, היבולים והקרקע ואף לחיסכון במים הנם עובדה מדעית מזה לפחות עשרים שנה אולם גנני מזון וחקלאים רבים עדיין אינם מכירים את ההשלכות המעשיות של  "טכנולוגיה" טבעית זו לגידולי גן הירק ועצי הפרי שלהם.
המיקוריזה נמצאת בצורה טבעית בקרקע בטבע אלא אם כן אותה קרקע עברה עיבוד חקלאי כימי-קונבנציונלי או דחיסה ע"י מיכון כבד (כגון משאיות בעת בניית בית חדש). מצב זה מאפיין את מרבית הקרקעות בישובי האדם. חשוב להכיר את ההיסטוריה של הקרקע שלכם ולהחזיר לה את החיות והחוסן הביולוגי המהווים את המפתח להצלחה של כולנו כגנני מזון וחקלאים.
בחפיסה זו תמצאו 50 גרם תערובת על בסיס ורמיקולייט המכילה נבגי מיקוריזה. ניתן להשתמש בה באחת הצורות הבאות (וכמובן בכולן יחד):
א) לפני הזריעה, ללחח את הזרעים עם מעט מאוד מים ואז לערבב עם מעט מהתערובת. עם הזריעה בקרקע ונביטת הצמח, יתעוררו לחיים גם נבגי המיקוריזה ויחלו את פעילותם הברוכה בקרקע.
ב) בשתילת שתילים, להוסיף קמצוץ תערובת לבור השתילה ולפזר על שורשי הצמח ואז לשתול.
ג) להוסיף את התערובת לאדמת הערוגה/ערוגות שלכם ביחס של 10 גרם לכל 100 מטר של ערוגה.
לאחר שהוספתם את המיקוריזה לקרקע, בתנאי גידול אורגני רגיל ורציף, אין צורך להוסיף אותה שוב. הפטרייה הופכת להיות חלק מהביולוגיה של הקרקע בגן הירק/בוסתן שלכם וכל גידול חדש שתגדלו "ידבק" בה לתועלתו. חומרי הדברה ודשנים כימים פוגעים קשות בביולוגיה של הקרקע ובמיוחד בפטריות כך שחשוב מאוד להימנע מהם לגמרי. ביולוגיה טובה בקרקע תספק לצמחים את כל צרכי התזונה שלהם וגם תעניק להם חוסן משמעותי כנגד מחלות ומזיקים. זהו המפתח לבריאות צמחים טובה לאורך זה.
הנה סרטון הסבר (באנגלית) על המיקוריזה ופעילותה בקרקע.

חוות דעת (0)

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “פטריית מיקוריזה, 50 גרם – mycorrhizae”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

UA-87516702-1